Bydlení s rozumem

Věříme, že lidé kteří uvažují o koupi bytu,
dnes daleko více přemýšlejí o kvalitě svého bydlení.

Projekt „U Gymplu“ se nachází v klidné rezidenční lokalitě na rozmezí Střížkova a Proseka, což představuje na jedné straně urbanisticky rozvolněná zástavba řadových domů obklopená zelení, na druhé straně pak navazující infrastruktura a občanská vybavenost, to vše v docházkové vzdálenosti stanice metra.

Samotná stavba sousedí s gymnáziem, veřejným parkem a bytovými objekty, čímž po urbanistické stránce logicky doplňuje stávající zástavbu. Projekt je tvořen čtyřmi objekty, které díky společné podzemní části tvoří jeden celek. V přízemích objektů se předpokládají komerční prostory, které by měly budoucím uživatelům nabídnout doplňující služby lokálního charakteru (např. fitness, kosmetický salon, kavárna, …).

V přilehlém okolí jsou rezidentům k dispozici jak supermarkety (Billa, Penny, Kaufland), tak i specializované prodejny (např. K+B expert, OBI, DM drogerie) a taktéž komerční (kadeřnictví, lékárna, restaurace, …atd) a veřejné služby (mateřská a základní škola, poliklinika). Současně lze ve volném čase využívat nabídky sportovních zařízení (bowling centrum, tenisové a multifunkční hřiště, bobová dráha, krytý bazén,..atd) nebo zvolit procházky v přilehlých parcích či přírodní památce Prosecké skály.

Prostředí

Prostředí

Klidná čtvrť je svým charakterem předurčena ke kvalitnímu bydlení. Z urbanistického hlediska se jedná o rozvolněnou, nicméně dotvořenou zástavbu, z funkčního hlediska téměř výhradně bytovou. Jedná se většinou o 2-3 podlažní vily či řadové domy a nově postavené bytové objekty a rezidence. Rezidenční zástavba je pak vhodně doplněna o objekty poskytující služby jak veřejné (školy, zdravotnická zařízení,), tak komerční (obchody, sportoviště). Množství zeleně pak už jen podtrhuje atraktivitu této rezidenční lokality.

Dostupnost

Dostupnost

Stanice metra (trasa C, stanice Střížkov nebo Prosek) je v docházkové vzdálenosti. V bezprostředním okolí je zastávka autobusu MHD, který spojuje hlavní dopravní křižovatky hromadné dopravy (vlakové a autobusové nádraží, metro, tramvajové linky).

Lokalita je velice dobře dostupná i autem, a to díky blízkému napojení na městský okruh, který jedním směrem navazuje na ulici Argentinská přímo směřující do do centra Prahy), druhým směrem pak umožňuje snadnou dosažitelnost obchodních center (OC Letňany, OC Černý most, IKEA). Díky místním komunikacím je autem dobře dostupná například O2 Aréna ve Vysočanech, Zoologická zahrada v Tróji, Výstaviště v Letňanech, apod.).

Infrastruktura

Infrastruktura

Doslova „přes ulici“ se nachází mateřská a základní škola, kvalitní Gymnázium Litoměřická pak s projektem přímo sousedí. V blízkém okolí se pak nachází další mateřské a základní školy a gymnázia či jiné střední školy..

Pěšky, autem či autobusem jsou v dosahu supermarkety jako Billa, Kaufland nebo Penny. Nákupní centrum Prosek pak nabízí široký sortiment zboží (např. lékárna, drogerie, elektro, …) a služeb (kadeřnictví, restaurace, zámečnictví, …atd).

Obyvatelé této lokality mají v dosahu také zdravotnická zařízení jako například Polikliniku Prosek nebo FN Na Bulovce.

Příroda

Příroda

Přilehlý park Václavka prošel v minulých letech kompletní rekonstrukcí. V současné době tak nabízí moderní dětské hřiště, venkovní pingpongové stoly, hřiště na pétanque i prostor na nejrůznější akce místních obyvatel (stavění Májky, masopustní karneval, advent, apod.).

V těsné blízkosti se pak nachází unikátní přírodní památka Prosecké skály, která ve své horní částí přímo vybízí k jedinečnému výhledu na historické centrum Prahy. Především rodiny s dětmi ocení také nedaleký Park Přátelství, který se rozkládá mezi stanicemi metra Střížkov a Prosek.

Relaxační „zelené“ plochy pak doplňuje také vinice Máchalka s celoročně provozovanou bobovou dráhou.